Anorgasmie s trazodonem

Otázka: "Právě jsem začal užívat přípravek Trazodone 50 mg třikrát denně a všiml jsem si, že je mnohem těžší dosáhnout orgasmu. Nemohl jsem mít žádnou z SSRI, ale můj doktor mi řekl, že by neměl způsobit tento vedlejší účinek Je to jen já? Nikdy jsem neměl tento problém, když jsem nebyl na antidepresivách, jsem v mých 30 letech a žena. "

Odpověď: Mnoho léků, a to jak na předpis, tak na OTC, může způsobit problémy s orgasmem, včetně léků na krevní tlak, antihistaminik a antidepresiv.

Zatímco selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) jsou pro tento vedlejší účinek nejznámější, jiné antidepresiva mohou také způsobit problémy.

Co se týče trazodonu, zdá se však velmi nepravděpodobné, i když neřeknu, že to není příčina vaší anorgasmie. Při rychlém hledání lékařské literatury jsem nalezl případovou zprávu pacienta, který prodělal anorgasmii, který se sám vyřešil, jakmile pacientka přestala užívat léky. Nicméně, jediný případový případ nám opravdu neřekl. Mohlo to být jednoduše náhoda. Pravděpodobně jediný způsob, jak jistě budete vědět, že trazodon má něco společného s vašimi obtížemi, je zkusit to zastavit na nějaký čas a zjistit, jestli se věci zlepšují. Pokud se ale rozhodnete, udělejte to pod dohledem svého lékaře.

Ačkoli trazodon není spojen s anorgasmií, způsobuje některé další sexuální vedlejší účinky, jako například:

Související články: